Sinan Yorgancıgil

VP & Chief Commercial Officer (CCO)

“15 yılı aşan profesyonel kariyerimde birden fazla sektörde ve organizasyonda farklı görev ve sorumluklarda çalışma şansım oldu. Henüz iş hayatımın ilk yıllarında aldığım bir eğitimde kendim için yazdığım “hayat amacı” ise bugün hala güncelliğini korumakta;

“Ben eğimli bir yamacı yavaş yavaş yuvarlanarak yukarı doğru çıkan, yuvarlanırken sürekli büyüyen, zenginleşen ve arkasında iz bırakan, geçmişiyle barışık, geleceğe ise umutlu bakan bir kartopuyum..

Management Centre Türkiye (MCT)’e katılma nedenim; hem kendimin hem de birlikte çalıştığım organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak, sürdürülebilir büyüme sağlayacak beceriler ile sistemler kazandırmak ve elbette ki arkamda iz bırakmaktır”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT) bünyesine yeni katılan bir danışman olarak profesyonel kariyeri sırasında çalıştığı firmalarda; Pazarlama ve İnovasyon Stratejisi, Stratejik Planlama, Dijital Dönüşüm ve Kurum İçi Girişimcilik süreçleri başta olmak üzere bir çok konuda önemli sorumluluklar üstlemiş, eğitimler vermiş ve atölye çalışmaları düzenlemiştir. Sinan Yorgancıgil MCT’de verdiği eğitimlere ek olarak projelerin tasarımında, geliştirilmesinde ve uygulamasına da destek vermektedir.

2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sinan Yorgancıgil sonrasında Almanya’da RWTH Aachen Üniversitesinde Proses Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 2004 yılında henüz yüksek lisans öğrencisiyken Bayer AG firmasında başladı. Türkiye’ye dönüp askerlik görevini tamamladıktan sonra 2006 yılında iş hayatına bir Proses Mühendisi olarak Eczacıbaşı Holding – İpek Kağıt fabrikasında başladı ve burada çalıştığı süre boyunca Ürün Geliştirme, İş Geliştirme ve Marka Müdürlüğü görevleri üstlendikten sonra 2014 – 2018 yılları arasında Sabancı Holding – Yünsa’da Pazarlama ve Strateji Müdürlüğü rolünde görev aldı. Son olarak da Kale Endüstri Holding çatısı altında Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü rolünü üstlendi.

Yorgancıgil çalıştığı süre boyunca aldığı sayısız iç eğitime ek olarak 2008 yılında Koç Üniversitesinde Turquality Yönetici Geliştirme Programı, 2012 yılında yine Koç Üniversitesinde Executive MBA programı, 2013 yılında Eczacıbaşı Holding Future-Fit Lider Geliştirme Programı ve son olarak da 2017 yılında Sabancı Holding SA-Lab Yönetici Geliştirme Programı ve Mentör Programlarını başarı ile tamamladı.

En büyük hobisi fotoğraf çekmek olan Yorgancıgil, bu sayede hem büyük resmi görme, hem de detaylara odaklanabilme yetkinliğini besleyebildiğini düşünmektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Stratejik Planlama
  • Liderlik ve Koçluk
  • Takım Yönetimi ve Geliştirme
  • İnovasyon
  • Şirket İçi Girişimcilik
  • Değişim Yönetimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları

Sahip olduğu birbirinden farklı sektör ve iş tecrübesi sayesinde her kademedeki ve roldeki çalışanların kişisel gelişimine ve kariyer yolculuklarına yön verecek doğru soruları, doğru zamanda sormalarını sağlamak en önem verdiği konudur.