Yayınlarımız

Share and Enjoy !

Shares
Alper Utku Kurucu Ortak & Yönetim Kurulu Başkanı, Management Centre Türkiye (MCT)

Management Centre Türkiye (MCT) Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Alper Utku’nun bu kitabında, ‘çevik’ şirketlerin başarı stratejileri inceleniyor. Çevik bir şirket olmak için insanları, teknolojiyi, süreçleri, yapıyı, kültürü nasıl değiştirmek gerektiği anlatılıyor.

Yöneticinin Beslenme Çantası

Tanyer Sönmezer Hissedar & Kıdemli Ortak, Management Centre Türkiye (MCT)

Management Centre Türkiye (MCT) Kıdemli Ortağı olan ve Türk iş dünyasının önde gelen şirketlerine danışmanlık yapan Tanyer Sönmezer’den benzersiz bir rehber. Yanınızda ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir beslenme çantası olsa ve içinde 33 bölüm tekmili birden öğütler olsa… İçinde günün her saati atıştıracak bir şeyler bulabileceğiniz bir beslenme çantası.

Yöneticinin Sırt Çantası

Tanyer Sönmezer Hissedar & Kıdemli Ortak, Management Centre Türkiye (MCT)

Management Centre Türkiye Kıdemli Ortağı olan ve Türk iş dünyasının önde gelen şirketlerine danışmanlık yapan Tanyer Sönmezer, Türk yöneticilere yalın bir bakış açısı sağlayan yaratıcı bir eserle karşımızda. Kariyerinizin başında, ortasında ya da altın çağında olmanızdan bağımsız, iş dünyasında başarının anahtarını yepyeni yöntemlerle ve kavramlarla kazandırıyor.

Hayat Katan İnsan Kaynakları

En Sahici Öyküler, Liderler Kahvesi

İnsan kaynaklarını bir tutku olarak ele alan ve insan kaynakları profesyonellerinin karşılaştıkları zorlukları aşmanın yolunu tartışarak, fikir belirterek arayan liderlerin toplandığı yer Liderler Kahvesi… İnsan kaynaklarına dair her şeyi ele alan bu platformun katılımcıları 13. İnsan Kaynakları Zirvesi’nin temasını oluştururken 10 aylık bir çalışma gerçekleştirdi. Neden huzura ve mutluluğa ulaşmak için bu kadar çalıştığımız halde yine de ulaşamıyoruz, neden hayallerimizde hala bir sahil kasabasına yerleşmek var, neden bu kadar süratli tüketiyoruz, neden yaşıyoruz gibi soruların yanıtlarının arandığı çalışmalar sonucunda kurumlara hayat katan değerler en sahici, en güncel ve en gerçek vakalar olarak 13. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde paylaşıldı. Bu kitapta söz konusu sahici öyküleri okuyacak ve hayat katan insan kaynakları ile tanışacaksınız….

Performansı Ortaya Çıkarmak Ustalık İster

En Sahici Öyküler, Liderler Kahvesi

Liderler Kahvesi, insan kaynakları yönetimi alanındaki lider yöneticilerle oluşturduğu bir mesleki platformdur. Toplantılarında paylaşımcı bir grup çalışması modeli olan ‘World Café’ (Dünya Kahvesi) yaklaşımını kullandığı için grubumuzu ‘Liderler Kahvesi’ olarak adlandırmayı tercih ettik. Daha sonra boynuz kulağı geçti ve Liderler Kahvesi kendi grup çalışması model ve yaklaşımlarını üretti, üretmeye de devam ediyor. Bu platformu oluşturan üyeler, insan kaynakları yönetimi alanında projeler üretiyor, araştırma yapıyor, Türkiye’nin en büyük yönetici zirvesi olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin içeriğini hazırlıyor, sunumlar yapıyor ve mesleki bilgi ve birikimlerini paylaşıyorlar. Platformun bir başkanı ya da yönetim kurulu yok. Üyeler yıllık bazda oluşturulan çalışma grupları ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu yöntemle Liderler Kahvesi’nden her yıl 25 kadar mesleki araştırma çalışması ve bir o kadar da sunum çıkıyor. Bu çalışmalardan derlenen “Performansı Ortaya Çıkarmak Ustalık İster – En Sahici Öyküler” kitabında da yapılan çalışmaları keyifle okuyacağınızı umuyoruz.