Özge Özbakır

“Özellikle satış ekiplerine koçluk ve liderlik yaptığım dönemlerde, en yüksek motivasyon anlarımın, bireylerin gelişim ve değişimine destek sağlayabildiğim zamanlar olduğunun farkına vardım. Edindiğim kurumsal hayat tecrübelerini, yeni ve farklı tecrübelerle harmanlayarak, bu alanlarda kullanmak üzere bir yolculuğa çıktım. Bir kişinin bile yolunu aydınlatmaya katkım olsa ne mutlu bana diyordum. Bu niyetle çıktığım yolda bireylerin gelişimi ve oradan da kurumların gelişimi odağıyla çalışmalarımı hiç durmadan, aynı tutkuyla sürdürüyorum. Çünkü Mevlana’nın da dediği gibi, “mum olmak kolay değildir, ışık saçmak için önce yanmak gerek.”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde Danışman olarak görev alan Özge Özbakır, Bankacılık sektöründe Pazarlama ve Satış Direktörlüğü’ne uzanan kariyerinde, Tarım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemleri’nde, pazarlama ve satış stratejileri geliştirme, ürün yönetimi, müşteri ve segment yönetimi, CRM, proje koordinasyon ile satış ve performans yönetimi alanlarında yöneticilik rolleri üstlenmiştir. Özge Özbakır, yüksek iş motivasyonu ve enerjisi ile kariyeri boyunca, “sektörde ilk” olarak tanımlanacak birçok yeni ürün ve hizmeti sektör ile tanıştıran yaratıcı takımların parçası ve yöneticisi oldu.

Özge, sektörel tecrübeleri ile edindiği yönetim tecrübelerini de kullanarak firmalara bankacılık projelerine ilişkin Strateji ve Proje Danışmanlığı verirken, bireylere de Gelişim Koçluğu ve mentörlük yaparak kariyerine devam etmektedir. Aldığı koçluk eğitimlerinin ardından edindiği koçluk deneyimleriyle birlikte Bütünsel Gelişim Koçluğu’nda derinleşen Özge, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş koç unvanını (PCC) almıştır. Diğer yandan, Bireylerin, hayat kalitelerini bütünsel anlamda artırmaya destek olabilme amacına hizmet eden Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) alanında da uzmanlaşan Özge, Mindfulness Alliance’ın Türkiye temsilciliğini yürüten Mindfulness Academy’den akredite bir Mindfulness eğitmenidir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan Özge, Yüksek Lisans Eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Executive MBA Bölümü’nde tamamlamıştır.

Uzmanlık Alanları

  • Bütünsel Gelişim Koçluğu
  • Kişisel Liderlik
  • İlham Veren Liderlik
  • Bilinçli Farkındalık (Mindfulness)
  • İletişimde Etki Yaratmak
  • Değişim Yönetimi
  • Motivasyon
  • Proje Yönetimi
  • Satış Becerileri
  • Müşteri Deneyimi Yönetimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Bireyleri, bütünsel gelişim ve dengeli bir yaşam oluşturmaları konusunda desteklemek amacıyla ‘bilinçli farkındalık’ yaklaşımını daha geniş kitlelere ulaştırmak üzerine çalışmalar yapmaktadır.