Gözde Berber Özbalaban

Ortak / Kıdemli Danışman

20 yıla yaklaşan danışmanlık kariyerimdeki misyonumu,  varoluşunun her boyutunda ‘insana’ dokunabilmek ve onların sahici değişimi ile organizasyonların, dolayısıyla toplumun gelecek resmini güzelleştirmek olarak tanımlıyorum.”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT)’de Ortak / Kıdemli Danışman olarak görev alan Gözde Berber Özbalaban, 18 yıldır bireysel ve organizasyonel gelişim, yönetim becerileri, liderlik ve değişim alanlarında kurumlara ve çalışanlarına , zaten sahip oldukları potansiyeli açığa çıkarma hedefiyle hizmet vermektedir. 

Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlayan ve aynı üniversitede Eğitim Yönetimi / Planlama alanında doktora çalışmalarını sürdüren Özbalaban, aynı yıllarda Likya Yönetim Akademisi’nin Kurucu Ortaklığını yapmış, 7 yıl boyunca Likya bünyesinde birçok danışmanlık ve eğitim projesini yönetmiş, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası programlarında Organizasyonel Gelişim uygulamalarına Baş Danışman olarak liderlik etmiştir. 

Kurumsal firmalarla olan çalışmaları sırasında, 2 yıl süreyle, Junior Chamber International bünyesinde yer alan Ulusal Eğitim Enstitüsü’nü yönetmiş, JCI Certifed National Trainer ve Head Trainer akreditasyonları ile, Japonya, Almanya, Danimarka, Belçika, İspanya, İtalya başta olmak üzere 20’ye yakın ülkede eğitimler vermiştir. 

Insights, Transaksiyonel Analiz, Gestalt, Organizational Relationship Systems Coaching, Jungian Analiz akreditasyonlarını ve yaklaşımlarını danışmanlık ve eğitim çalışmalarında kullanarak, aralarında Finansbank, Garanti Bankası, HSBC, Denizbank, Sabancı Holding, Coca Cola, Turkcell, Vodafone, Boehringer Ingelheim, TeliaSonera, Abdi İbrahim, GSK, Mercedes, Bosch, Nestle gibi firmaların bulunduğu 150’nin üzerinde organizasyona yerel ve uluslararası projelerde hizmet vermiştir.  Aralarında finans ve ilaç sektöründen organizasyonların yer aldığı 4 büyük değişim projesinde küratör ve danışman olarak görev almıştır. 

Son yıllarda, ana çalışma alanı ve markası olan LEAD FIT üzerine , fit liderlik felsefesinde derinleşmek üzere şirketler ve bireylerle çalışmalar yürütmekte, esneklik, çeviklik ve denge halini merkeze alan liderlik programları kurgulamaktadır. Atlet Zihninde Yaşamak başlıklı yayın serisi ve podcast programını modere etmektedir. 

Bir çok farklı sivil toplum kuruluşunun üyesi olan Özbalaban, aynı zamanda Türkiye’nin ilk uluslararası organizasyonel gelişim derneği International  Organization Development Association- IODA Türkiye’nin Kurucu Başkanlığını yürütmekte, uluslararası OD zirvelerinde konuşmacı olarak yer almaktadır. 

Co-Active topluluk üyesidir. 

Uzmanlık Alanları

 • Liderlik
  • Birey, Takım, Organizasyon
 • Yönetim Becerileri
 • İletişim, İlişki Yönetimi
 • Organizasyonel Gelişim
 • Transformasyonel Değişim
 • Değişim Yönetimi
 • Tasarım Düşüncesi
 • Hikaye Anlatıcılığı
 • Grup Koçluğu
 • Fasilitasyon
 • Eğitimcilerin Eğitimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Gözde Berber Özbalaban, triathlon sporu ile ilgilenmekte, IRONMAN 70.3 mesafesinde tamamladığı yarışlara hazırlanmak için bol bol yüzmekte, bisiklete binmekte ve ultra maraton koşmaktadır. Kendini; hayata olan sevgisi, hep tutkulu bir öğrenci ve meraklı bir okuyucu olmasıyla tanımlar. Hayatta en sevdiği rolu, Tuna’nın annesi olmaktır. 

Detaylı bilgi ve yazıları için: www.leadfitdevelopment.com