Aylin Gözberk Özenbaş

Özgeçmiş

21 Ağustos 1983’de İstanbul’da doğan Aylin Gözberk Özenbaş, 2009 yılında Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. İş hayatına aile şirketinde başlayan Aylin, 2012 yılında profesyonel iş hayatına Sabancı Üniversitesi, Yönetici Geliştirme Biriminde (EDU) devam etti. 7 yıl boyunca kurumsal akademi tasarımı, liderlik ve satış eğitimlerinin içinde yer alan Özenbaş; Kibar Holding, Unilever, Enerjisa, Novartis, Doğuş Otomotiv, Garanti BBVA, Tüpraş, QNB Finansbank, Kiğılı, Duravit, Vaillant Group, Borusan, Doğadan, Yapı Kredi Bankası, Vestel, Shell başta olmak üzere ulusal ve uluslararası perakende, lojistik, finans, hızlı tüketim, üretim ve birçok farklı sektördeki profesyonellerin gelişimine katkı sağlayacak eğitim projelerinin yönetiminde ve tasarımında rol almıştır. 

2014 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi bölünümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Aylin, 2019 yılında PwC Türkiye Eğitim ve Gelişim bölümünde çalışmaya başlamış, firmanın liderlik ve gelişim bazlı tüm eğitimlerinin organizasyon ve içeriklerinin tasarımından ve global gelişim programlarının Türkiye’ye uyarlanmasından sorumlu olmuştur. 

2019 yılının sonlarına doğru International Coaching Fedaration (ICF) akreditasyon sürecini tamamlayan Aylin, ACC ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2019 yılından bu yana Management Center Türkiye (MCT) firmasında organizasyonel gelişim danışmanı olarak çalışmakta ve profesyonel koçluk yapmaktadır.