Yeliz Bahadır

“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” demiş Konfüçyüs. İçimdeki öğrenme sevdası çok küçük yaşlardan başladı ve bütün yaşamımı şekillendirdi diyebilirim. Farklı sektörlerdeki İnsan Kaynakları / Eğitim ve Gelişim alanındaki deneyimim sonrasında “işim gücüm sadece gelişim olsun” diyerek 2018 yılında MCT’ye katıldım. Varoluşçu bir koç olarak bireylerin ve organizasyonların varoluşsal meselelerini çözümlemeleri ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için çalışıyorum.”

Özgeçmiş

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Yeliz, kariyerine İlaç Sektörü’nde başlamış, Boehringer Ingelheim ve AstraZeneca ilaç şirketlerinde İnsan Kaynakları departmanında çalışmıştır. Ardından Borusan Holding bünyesinde Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim biriminde çalıştıktan sonra Danone Türkiye’ye geçerek Eğitim Gelişim Müdürü olarak Danone Akademi Türkiye yapısının oluşumuna liderlik etmiştir.

Yeliz, Dubai’de Canon Orta Doğu ve Afrika bölge ofisinde Eğitim Gelişim ve İK İş Ortağı olarak görev yaptığı yurt dışı tecrübesi ardından 2018 yılında Management Centre Türkiye (MCT)’ye Eğitim ve Gelişim Danışmanı olarak katılmıştır ve halihazırda Yardımcı Ortak (Associate Partner) ünvanı ile çalışmaktadır.

İnsan olmak, kendini tanıyarak gelişmek ve anlamlı bir hayat yaşamak konularında psikolojik ve felsefi bir derinlikle çalışan Yeliz, verdiği koçluk ve eğitim hizmetlerinde bireylere ve organizasyonlara insan odaklı gelişim yaklaşımları sunmaktadır. Kendisi Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından verilen PCC (Professional Certified Coach) ve CTI koçluk okulu tarafından CPCC (Certified Co-active Coach) unvanına sahiptir. Türkiye’de 2 yıl süren Varoluşçu Analiz programından sonra Londra’da Varoluşçu Akademi tarafından verilen Varoluşçu Koçluk sertifikasını kazanmıştır. Yeliz, bireylerin yanı sıra grup dinamikleri ile çalışma konusunda Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) eğitimini tamamlamıştır. 

Uzmanlık Alanları

  • Varoluşçu Psikoloji ve Felsefe
  • Duygusal Okur Yazarlık
  • Duygusal Çeviklik
  • Şefkat, Özşefkat, Empati
  • Mindfulness
  • Koçluk ve Gelişim Danışmanlığı
  • İnsan Odaklı Liderlik

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Son 5 yıldır üzerinde çalıştığı Varoluşçu temaları Mindfulness, Budist Psikoloji ve Yoga pratikleri ile birleştirerek günümüz dünyasında bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal iyilik halini geliştirmek üzerine çalışmaya devam ediyor.