Serkan Küçükselek

“Hayatın her anında, icra edilen her işte, çıktısı ne olursa olsun keyif almanın gerekliliğine inananlardanım… Bu inançla; hikayesine dokunduğum her insanla neyi, ne kadar öğrenirsem öğreneyim, öğrenci kalabilmenin keyfini yaşıyorum ve kendim dahil herkese soruyorum; “Dalda kalabilmek mi daldan düşebilmek mi?”

Özgeçmiş

MCT Danışmanlık’ta Danışman olarak görev alan Serkan KÜÇÜKSELEK, bireyin kariyer maratonunda her bir etaptan güçlenerek çıkması amacıyla şirketlere, oluşturulması gereken strateji ve aksiyon planlamaları için danışmanlık veriyor.’’

Serkan KÜÇÜKSELEK, Denizcilik Lisesi Gemi Makineleri Bölümü’nün ardından Yıldız Teknik Üniversitesi  Kimya Bölümü’nde lisans eğitimini  tamamladı.

KÜÇÜKSELEK, profesyonel  kariyerine Bristol Myers Squibb ilaç firmasında Satış ve Pazarlama departmanında  başladı. BMS’ten sonra Petrol Ofisi’nde Akaryakıt Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde Muğla Bölgesi Akaryakıt Satış Müdürü olarak görev aldı. Bu görevi sırasında bir çok projenin tasarım ve uygulamasına liderlik etti.

Satış Müdürlüğü görevinin ardından Akaryakıt Pazarlama Direktörlüğü’ne bağlı olarak “Akaryakıt Eğitim Müdürü” görevine getirildi. İlk olarak “PO AKADEMİ” yi kurdu. Akademinin faaliyet alanları içerisinde Petrol Ofisi istasyon ağına kayıtlı 3800 Akaryakıt İstasyonunun yönetici ve personel bazındaki satış ve müşteri memnuniyeti odaklı kişisel gelişimleri bulunuyordu.

“PO AKADEMİ” çatısı altında TÜBİTAK ve Çalışma Bakanlığı ile birçok projeyi yürüten, farklı eğitim programlarının geliştirilmesinde rol alan KÜÇÜKSELEK, Kanal D – D Prodüksiyon ile beraber sektörde ilk eğitim amaçlı kapalı devre televizyon kanalını kurarak, 3800 akaryakıt istasyonu kapsayan uzaktan eğitim projesini hayata geçirdi. 2008-2009 yıllarında PO’ ya ait istasyonların şirket içi operasyonlardan sorumlu olarak, bu istasyonların işletilmesi, temsil kabiliyetlerinin ve karlılıklarının artırılması gibi görevlerini yürüttü.

KÜÇÜKSELEK, Kurumsal Hayatını 2010 yılında Petrol Ofisi’nde sonlandırdıktan sonra, İnşaat, Eğlence ve Sağlık olmak üzere 3  farklı sektörde girişimlerde bulundu. Yaşadığı bu deneyimi sahneye taşıyarak, profesyonelliğinden yaralanan şirketlere farklı açılardan analiz ve deneyim paylaşımıyla katkı yapma şansını yakaladı.

2017 yılının 2. yarısında danışmanlık hayatına bir süreliğini ara vererek, büyüme zihniyeti ile Silikon Vadisi/San Francisco’ya giden KÜÇÜKSELEK, katılmış olduğu program, yapmış olduğu şirket ziyaretleri ve kazanmış olduğu deneyimler ile birlikte, 6 aylık bir aradan sonra farklı bir açısı ile algoritmik düşünceyi tasarım diline uyarlamak için kodlama eğitimine başladı.

KÜÇÜKSELEK’ in danışmanlık yaptığı şirketlerin bazıları arasında, Tuborg Carlsberg, Koç Allianz, İng Bank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Abbott, THY, Finansbank, TSKB, Ülker, BSH, Perfetti Van Melle, Şişecam, Vestel, Deloitte, GSK, Anadolu Holding, Koçtaş, TOTAL, Denizbank, OYAK Renault, Tofaş, Bosch, FNSS, BNP, Teknosa, Sahibinden, Erdemir, Tekfen, Danone, Koç Holding, Brisa, Opet, Shell, 3M, Johnson  bulunmaktadır.

Uzmanlık Alanları

 • Değişim yönetimi
 • Etkin takımlar oluşturma
 • Liderlik gelişimi
 • Operasyonel mükemmellik
 • Kanal yönetimi
 • Organizasyonel gelişim
 • Performans yönetimi
 • Proje yönetimi
 • Kişisel gelişim
 • Stratejik iş yönetimi
 • Tasarım Düşüncesi
 • Bireysel ve Takım Koçluğu
 • Dijital Liderlik
 • Dijital Dönüşüm
 • Hikaye Anlatıcılığı

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

KÜÇÜKSELEK’ in odağına aldığı konular arasında, organizasyonlarda üreten bireylerin yetkinlik, deneyim ve farkındalık alanlarında gelişiminin yanı sıra, kodlama, yapay zeka, derin öğrenme, makine öğrenmesi ve robotik kodlama bulunmaktadır. KÜÇÜKSELEK ayrıca MCT Blog’ta, JOYTECH başlığı altında teknoloji içerikli yazılar yazmaktadır.