Perry Tımms

Kurucu | People and Transformational HR Ltd

Biyografi

Perry Timms, insan kaynakları/örgütsel gelişim ve iş geliştirme konularında giderek büyüyen bir danışmanlık şirketi olan PTHR’ın kurucusu ve kendi deyimiyle “Enerji Yöneticisi”dir Perry, CIPD’nın kurucu üyelerinden olmakla birlikte HR Magazine’in “HR Most Influential Thinkers 2018” listesindeki ilk beş isimden biridir.

Perry, örgütsel tasarım ve gelişim, çevik ve otonom çalışma şekilleri, kendi kendini yöneten ve özgürlük odaklı çalışma alanları, yetenek ve kariyer gelişimi ile yenilik ve yaratıcı alan olanakları sağlama konusunda uzmandır.

Perry’nin 2017 yılında çıkardığı kitabı Transformational HR, yayınlanmasından kısa bir süre sonra amazon.com’da en çok satan 30 İK kitabından biri oldu ve 2019 yılında ise “Tüm Zamanların En İyi 100 İş Stratejisi Kitabı” arasında yer aldı. İkinci kitabı olan The Energised Workplace ise 2020 yılının Nisan ayında yayınlanacak.

Perry, Hult International Business School ve Ashridge School of Management’da geçici öğretim üyesi olmanın yanı sıra Cranfield School of Management ve Sheffield Hallam Üniversitesi’nde konuk araştırmacıdır. Aynı zamanda RSA ve WorldBlu Freedom’ın üyesi, danışmanı ve koçudur. 2 kez TEDx’te konuşmuş dünyaca ünlü bir konuşmacı olmakla birlikte işin geleceği, İK ve öğrenme konularında ödüllü bir yazardır.