Mine Kobal Ok

’’Finans, perakende, eğitim / danışmanlık ve ilaç sektörlerindeki toplam 20 yıl deneyim sonrasında, sürekli öğrenci kalarak, merak ederek büyümek, yeni hikayeler inşa etmek ve bu hikayeleri paylaşabilmek, Management Centre Türkiye’de var olma nedenim”

Özgeçmiş

Mine Kobal Ok, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nü tamamladı. Kurumsal Pazarlama alanında 3 yıl kadar süren bankacılık deneyiminin ardından, 1999 yılında Los Angeles’ta bulunan University of California’da Global Business Management programına katıldı. Sonrasında insanlarla daha yakın çalışabilmek ve onların hikayelerine dokunabilmek amacıyla kariyer yolunu insan kaynakları alanına yönlendirdi.

1999 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında, farklı sektörlerde bir çok projenin tasarımı ve uygulaması aşamalarında danışman olarak aktif rol alarak 2.000 günün üzerinde deneyim kazandı.  MCT’ye katılmadan önce Abbott bünyesinde Eğitim ve Gelişim ile birlikte Pazarlama Mükemmelleştirme Fonksiyonları’na liderlik etti.

2010 – 2011 yıllarında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine ‘’Koçluk Yaklaşımıyla İş İletişimi’’ dersini vermiştir. Uluslararası Koçluk Federasyonunun (ICF) üyesi olan Mine Kobal Ok, akreditasyon sürecini tamamlamıştır. Ayrıca 2011 yılında yayınlanan “Jung Koçluk Yapsaydı” kitabının da yazarıdır. 

2016 yılından bu yana Management Centre Türkiye’de görev alan Mine Kobal Ok, Associate Partner ünvanıyla ağırlıklı olarak Kurum Kültürü Projeleri ve Liderlik Gelişim Programlarıyla değer yaratmaktadır.

Uzmanlık Alanları

  • Kurum Kültürü ve Değer Yayılımı 
  • Gelişim Programları Tasarımı ve Fasilitasyonu
  • Koçluk ve Değişim Yönetimi
  • Eğiticinin Eğitimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Profesyonel yaşamda büyümeyi tetikleyen kilit unsur olarak “merak” ile ilgili yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır.