Meltem Gülsoy

“Yirmi sekiz senelik iş hayatımda, her sektörden yüzlerce firma ile farklı büyüklükteki projelerde çalıştım. Farklı kademelerde yöneticilik yapan çok sayıda profesyonel ile çalışma şansını yakaladım. Bu sayede  değişik iletişim, yönetim ve iş yapış şekilleri ile ne derece farklı sonuçlar elde edilebildiğine şahit oldum. Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde amacım,  bu tecrübemi  teorik bilgi ile harmanlayarak, yeni nesil çalışanların, performansı sürekli artıran daha keyifli ve verimli iş ortamlarına ulaşmalarında destek olabilmektir. “

 Özgeçmiş

Meltem Gülsoy, 1990 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda çalışma hayatına başlamıştır. 1995 senesinde British Council’dan aldığı burs ile University of Reading’de ekonomi alanında master derecesi yapmış ve dönüşünde de bankacılık sektöründe çalışmaya devam etmiştir. Mali Analiz, Kurumsal Pazarlama, Proje Finansmanı, İş Geliştirme gibi farklı alanlarda yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda 2009-2017 yılları arasnda TSKB Gayrimenkul Değerleme, İş Finansal Kiralama ve İş Girişim firmalarında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2018 yılı başında Management Centre Türkiye (MCT)’ye danışman olarak katılmıştır.

İşletme alanında Doktora eğitimine devam etmekte olan Meltem Gülsoy, 2014-2017 yıllarında Harvard Business School’da katıldığı Liderlik- Stratejik Müzakere Teknikleri- Strateji Geliştirme eğitimlerini tamamlayarak Yönetimde Mükemmellik (Management Excellence) sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Bundan sonraki iş yaşamında, 28 yıllık bankacılık döneminde çok sayıda firma ile yakından çalışarak edindiği tecrübesinin ışığında, kurumlara Strateji Geliştirme, Satış ve Satış Yönetimi, Liderlik, Yönetim Becerileri, Ekip Yönetimi alanlarında katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Liderlik
  • Satış Teknikleri
  • Yönetim Becerileri
  • Stratejik Düşünme

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Edebiyat ve klasik müzik ile birlikte, yaptığı roman tercüme çalışmaları yer almaktadır.