Ece Süeren Ok

“Management Centre Türkiye (MCT)’de varlık nedenim, 20 yılın üzerindeki yönetim, insan kaynakları, pazarlama ve satış tecrübelerimi de kullanarak, bireylerin, ekiplerin ve organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak ve gelişimin devamlılığını sağlayacak beceriler ile sistemleri geliştirerek, kurumların İK alanındaki rekabet avantajını artırmaya destek olmaktır.”

Özgeçmiş

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Ece Süeren Ok, kariyerine 1992 yılında RJ Reynolds Türkiye’de, resepsiyonist olarak başlamıştır. Ardından İnsan Kaynakları kariyerine, sırasıyla İnsan Kaynakları ve İdari İşler Departmanı Asistanı, Eğitim ve Geliştirme Asistanı, Eğitim Uzmanı ve Eğitim Şefi pozisyonlarında görev yaptıktan sonra, 1999 yılında Eğitim ve Geliştirme Müdürü; 2005 yılında ise İşe Alım, Eğitim, Kariyer Planlama ve Yedekleme Sistemi’nden Sorumlu Müdür olarak devam etmiştir. Kariyer yolculuğu içinde Ürün Müdürlüğü de yapan OK, yeni ürün lansmanı ile pazar araştırmaları ve ürün pazarlaması konusunda tecrübe elde etmiştir.
Kariyeri boyunca birçok uluslararası projenin liderliğini yaparken, JTI Türkiye’yi “Best Practice Market” konumuna getiren Eğitim Sistematiği’ni ve Kariyer Planlama Sistematiği’ni kurmuştur. 2007 yılında JTI Türkiye Pazarlama Şirketi’nin, Türkiye’de ve tütün sektöründe ilk kez  “Investors in People” (IIP) sertifikasyonunun hem pazarlama hem de üretim şirketlerinde GOLD standartta alınmasına ve IIP’nin global bazda yayılması süreçlerini başlatmıştır.

Spor kariyerine 1979 yılında Eczacıbaşı’nda jimnastikçi olarak başlamış ve sırasıyla İYİK’te ( İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü) ve milli takımda yüzmüş ve ardından İYİK; ASSK ve milli takımda Türkiye’yi sutopunda temsil etmiştir. Aynı zamanda 2011’den bu yana Uluslararası Zumba Fitness Eğitmenliği Sertifikası alan Ok, halen Master’lar kategorisinde aktif olarak yarışmaktadır.

Uzmanlık Alanları

  • Koçluk ve Değişim Yönetimi
  • Yetenek Yönetimi
  • Strateji ve Vizyon Geliştirme
  • Yönetim Becerileri Geliştirme
  • Kurumsal Well-Being
  • İşveren Markası
  • Bağlılık Çalışmaları

Bugünlerdeki İlgi Alanları

Bireysel ve Kurumsal Koçluk, Bireysel ve Kurumsal Wellness ile Well-being, Organizasyonel Gelişim, İşveren Markası, bağlılığın artırılması ve rekabet stratejileri ile yeteneğin ilişkilendirilmesi yer almaktadır.