Çisil Ulusoy

‘‘Danışmanlık kariyerim boyunca motivasyon kaynağım; bireylerin, ekiplerin, liderlerin ve organizasyonların daha etkin olmalarına katkı sağlamak. Bilgi birikimimi ve deneyimimi aktararak birlikte çalıştığımız kurumlardaki olumlu dönüşümleri tecrübe etmek, mesleğimi sürekli artan bir hevesle yapmamın en önemli nedenidir. Ben inanıyorum ki; sahiplenerek yapılan her şey, doğru metodolojiler ve yaklaşımlar ile birleştirilerek bireyler ve organizasyonlar için değer katan sonuçlara yol açmaktadır. Bu yaklaşımla danışman olarak hedefim; bireylerin ve organizasyonların potansiyelini ortaya çıkaran, fark yaratan ve başarılı bir geleceğe taşıyan çözümler sunmaktır.’’

Özgeçmiş

Çisil Ulusoy, Management Centre Türkiye (MCT)’de Ürün Direktörü ve Danışman olarak yerel ve global kapsamda şirketlere organizasyonel çözümler ve bütünsel programlar tasarlayıp uygulamaktadır. 19 yıllık iş tecrübesinin son 14 yıllında özellikle Liderlik, Yönetim Danışmanlığı, Organizasyonel Gelişim Danıșmanlığı, Fasilitasyon, Deneyim Tasarım ve Yetişkin Öğrenme Teorileri üzerine uzmanlaşmıştır.

Avrupa Birliği projelerinde uzmanlıkla başlayan danışmanlık kariyeri boyunca, başta üretim, finans, enerji, teknoloji, ilaç ve telekomünikasyon sektörleri olmak üzere farklı sektörlerden şirketlere, organizasyonel sistemleri, süreçleri ve çalışanları güçlendirerek istenilen amaca ulaşılması yönünde destek vermektedir.

Çisil, danıșman olarak birçok Fortune 500 global șirketi ile ve Türkiye Capital 100 şirketleriyle çalışmıştır. Aralarında Google, Microsoft, ABB, ATI, Philip Morris International, Johnson & Johnson, Sanofi, Amgen, Vodafone, CCI, GSK, Lilly, HSBC, Denizbank, TSKB, Şișecam, Eczacıbaşı Holding, BP, Akbank, Teknosa olmak üzere ulusal ve uluslararası şirketler için büyük ölçekli projeler yapmış ve uygulamıştır. Çisil, Türkiye’deki tecrübesinin üzerine 3 yıl boyunca A.B.D’de Insights L&D’de çalışarak sektördeki global tecrübesini arttırıp Management Centre Türkiye kadrosuna tekrar katılmıştır.

Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamış ve şeref listesine girmiştir. Yüksek lisansını İsveç Linnaeus Üniversitesi’nde ‘Leadership and Management in International Context’ bölümünde birincilikle bitirmiştir. Tez çalışması; “Leading smoothly: hidden dimensions of leadership”, yönetim ve liderlik alanına katkılarından dolayı “Memorandum of Excellence” belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Insights Discovery ve ORSC sertifikasına sahip olan Çisil, aynı zamanda Insights Global Faculty Member olarak danışmanlık vermektedir. Liderlik, Organizasyonel Gelişim ve Yetişkin Öğrenme Yaklaşımları üzerine makaleleri yayınlanmıştır.

Uzmanlık Alanları

 • Liderlik Gelişimi ve Deneyimi Tasarımı
 • Otantik Liderlik
 • Hizmetkar Liderlik
 • Paylaşılan Liderlik
 • Kurum Kültürü Danışmanlığı
 • Misyon, Vizyon ve Değerler
 • Çevik Kültür
 • Dönüşüm
 • Organizasyonel Gelişim
 • Yetenek Yönetimi
 • Takım Etkililiği
 • Üst Yönetim Fasilitasyonu

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Çisil sürekli öğrenme ve araştırmaya ayırdığı zamanı Çevik Organizasyon Kültürü ve Liderlik üzerindeki çalışmalarını kitaplaştırmak üzerine yoğunlaştırmıştır.