Ayçe Armağan Hamzaoğulları

‘’Bu işin en keyifli yanı bazen kişilerin de farkında olmadıkları güçlü yanlarını onlara göstermek, bazen de hayatlarını zorlaştıran ancak değişmesi / gelişmesi çok da zor olmayan yönlerini onlara gösterip gelişimlerine katkıda bulunmak. Kariyerimin başından bu yana insanlarla iletişimde bulunarak, bir ekibin parçası olmak, işimin en sevdiğim yönleri oldu. Danışman olarak bu fırsatı bolca yakalayıp bir yandan kendimi geliştirirken, bir yandan da kişilerin kendilerini tanımaları ve potansiyellerinin farkında olmaları için yanlarında olmaktan dolayı mutluyum. ‘’

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT)’de Danışman olarak görev alan Ayçe Armağan Hamzaoğulları finans sektöründe edindiği birikimi, Gelişim ve Değerlendirme Merkezi Uygulamaları konularındaki uzmanlığı ile birleştirerek, şirketlerin çalışanlarına kişisel farkındalık yaratmalarında, daha sonraki süreçte de elde edilen bulgular paralelinde oluşturulan eğitimler aracılığı ile gelişimlerine katkıda bulunmalarında yardımcı olmaktadır. Ana amacı teorinin gerçek hayata nasıl aktarılabileceği ile ilgili paylaşımlarla kişilerin iş hayatında liderlik ile ilgili bilgi ve becerisini davranışa döndürmesidir. 

Ayçe Armağan Hamzaoğulları bireylerin kendilerini tanımaya çalışmaları aşamasında çeşitli araçlar kullanımı ile güçlü ve gelişmeye açık yönlerinin ortaya çıkmasını sağlamakta, geri bildirimler aracılığı ile kişisel farkındalık yaratarak gelişimlerine destek olmaya çalışmakta, bunu da bir plan çerçevesine oturtmaktadır.

Ayçe Armağan Hamzaoğulları, önde gelen okullardan birinden koçluk sertifika sürecinin ilk adımını tamamlamış olup, bu konudaki bilgi ve tecrübelerini geribildirim seansları ve sonrasında gelişim sürecinin takibi için katılımcılarla yaptığı birebir görüşmelerde kullanmaktadır. 2 senelik Gestalt Uygulayıcısı Eğitimi’ni , 3 sene Gestalt Practicum seanslarını, Gestalt teori Bilinç Gelişimi ve Kişilik Eğilimleri oturumlarını tamamlamıştır.  

Şimdiye kadar çalıştığı müşteri portföyünü ağırlıklı olarak ilaç, bankalar, sigorta şirketleri, finansal kurumlar, telekomünikasyon, perakende, yapı market, üretim, FMCG kurumları oluşturmaktadır. Onbeş senelik danışmanlık kariyerinde yaklaşık 3.000 kişinin değerlendirme sürecinde yer almıştır. Co-Active koç ve CPCC’dir.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuş, 1994 yılında aynı fakültenin İşletme Bölümü’nde Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yatırım ve Bireysel Bankacılık alanlarında çeşitli uzmanlıkları bulunmaktadır. Ayçe Hamzaoğulları, ayrıca uzun yıllar bankacılık sektöründe yöneticilik yapmış, fon ve portföy yönetiminin ardından, şube kuruluşu, satış ekibinin oluşturulması ve yönetiminde yer almıştır.

Uzmanlık Alanları

 • Etkin Ekip Yönetimi
 • Vizyon, Misyon, Değer Belirleme
 • Gelişim Danışmanlığı 
 • Etkileme ve İkna Teknikleri 
 • İletişim ve İlişki Yönetimi 
 • Takım Etkililiği
 • Liderlik
 • Mentorluk
 • Koçluk
 • Gelişim, Değerlendirme ve Öğrenme Merkezi Uygulamalar
 • Gelişim Planlama 
 • Geribildirim Verme ve Teknikleri 
 • Performans Görüşmeleri ve Hedef Verme Eğitimleri

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Uçtan uca projeler yapılandırarak Gelişim ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları ile ekiplerin güçlü ve gelişmeye açık yönlerinin saptamak, gelişim planlamalarına destek olmak, eğitimler ve sonrasında takip aşaması ile kişisel ve kurumsal performanslarını arttırmalarını sağlamak ilgi alanlarına girmektedir.