Ateş Diyaroğlu

“Yirmi seneye yaklaşan iş hayatımda global bir firmanın her kademesinden ve tüm fonksiyonlarından profesyonellerle çalışma fırsatım oldu. Bireylerin, kendi hayatlarının (dolayısıyla kariyerlerinin) gelişiminin önündeki en önemli engellerden biri olabildiğine yakından tanık oldum. Günümüzde; kolektif aklın ve birikimin, doğru süzgeçlerden geçip yapılandırıldığında daha önceki on yıllarda olduğundan çok daha büyük bir kaldıraç etkisi yarattığı bir gerçek ve ben bu fırsatın bu ülkenin çalışma gücüne sunulması yolculuğunda Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde yer almaktan çok mutluyum.”

Özgeçmiş

Ateş Diyaroğlu, Bursa Anadolu Lisesi’ni takiben Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Anadolu Efes İçecek Grubu’nda Distribütör Satış Yöneticiliği, British American Tobacco’da ise  Satış Dağıtım ve Ticari Pazarlama Bölge Müdürlüğü, Bölgeler Müdürlükleri, Marka Müdürlüğü, Kanal Geliştirme Müdürlüğü, Ulusal Zincir Magazalar Ülke Müdürlüğü, Ülke Satış Dağıtım Müdürlüğü (İsrail), Organizasyonel Dönüşüm ve SAP Entegrasyon Proje Liderliği gibi bir çok alanda yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılında Management Centre Türkiye (MCT)’ye danışman olarak katılmıştır.

Kariyerinin bundan sonraki bölümünde 15 yıllık hızlı tüketim ürünleri tecrübesine dayanarak kurumlara Satış ve Satış Yönetimi, Liderlik, Yöneticilik, Ekip Yönetimi alanlarında katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bursa’li olmanın avantajını kullanarak, çocuk yaşlarından beri içinde olduğu kayak sporu en favori hobisidir.

Uzmanlık Alanları

  • Liderlik
  • Satış Teknikleri
  • Yönetim Becerileri

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Son dönemde, “Yakın dönem Osmanlı ve Türkiye tarihi” okumalarına odaklanmıştır.