Ateş Ataseven

“15 yıla yakın bir süredir içinde bulunduğum kurumsal hayat boyunca yaşamımı geriye dönülmez şekilde etkileyen tüm insanların ortak özelliği, ekipleri önünde sergiledikleri etkin liderlik becerileri olmuştur. Tüm kalbimle inanıyorum ki, ‘kendi hayatının liderliğini eline alamayan insanlar, başkalarının hayatlarının liderliğine soyunamazlar’. Management Centre Türkiye (MCT)’deki varlık nedenim, bir yandan kendi hayatımın liderliği konusunda gelişim sağlarken, bir yandan da hizmet ettiğim kurumlarda çalışan insanların farklılıklarının farkına vararak kendi hayatlarının liderliklerini ellerine alma süreçlerine yardımcı olabilmektir.”

Özgeçmiş

Ateş Ataseven, Finans, İlaç, Hızlı Tüketim Ürünleri ve Telekomünikasyon sektörlerinde edindiği 15 yıla yaklaşan deneyimlerinden aldığı güç ile hizmet etmekte olduğu kurumlara Satış ve Satış Yönetimi, Liderlik ve Ekip Yönetimi konularında katkı sağlıyor; kurumsal koçluk çalışmaları sayesinde de kurumlardaki yöneticiler başta olmak üzere tüm çalışanların bireysel gelişimlerine yardımcı oluyor.

Ateş Ataseven’in eğitim verdiği kuruluşlar arasında Ergo Sigorta, Sika Yapı Kimyasalları, Pronet Güvenlik Hizmetleri, BNP Paribas Leasing Solutions, Türk Ekonomi Bankası, Turkcell, Philip Morris, Tatilsepeti, Sabancı Holding, Trendyol, Avon, Multivac, İş Bankası ve Shell yer alıyor.

1997’de İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Ateş Ataseven, 2011-2013 yılları arasında Işık Üniversitesi’nde  MBA Programı’nı tamamladı. Türkiye’de faaliyet gösterdikleri sektörlerde oldukça saygın yerler edinmiş  Koç Finans, GlaxoSmithKline, British American Tobacco ve Nokia gibi şirketlerde Satış, Satış Yönetimi, İş Geliştirme, Sadakat Programları, Kurum içi Akademi oluşumları ve Perakende Yönetimi konularında çalıştı. Daha sonra Danışman olarak katıldığı Ufukkoç Danışmanlık Şirketi’nde birçok programda görev alan Ateş, 2013’den beri Management Centre Türkiye (MCT)’de Danışman olarak çalışmaktadır.

Ateş Ataseven 1996 yılından bu yana Tüplü Dalış eğitmenliği yapmaktadır. 2001 yılından bu yana da aktif olarak motosiklet kullanmakta olan Ateş, Güvenlik Sürücüsü olarak eğitim sürüşlerinde görev almaktadır.

Uzmanlık Alanları

  • Kurumsal Koçluk Çalışmaları
  • Stratejik Düşünme
  • Strateji Çalıştayları
  • Satış ve Satış Yönetim Gelişim Uygulamaları
  • Değerlendirme ve Gelişim Merkezi Uygulamaları
  • Yönetim Gelişim Programları
  • Fasilitasyon Çalışmaları
  • Atölye Çalışmaları

Bugünlerdeki İlgi Alanları

Gestalt öğretisi hakkında kendisini geliştirmeye yoğunlaşmakta, “şimdi” ve “burada” nın gücünü günlük hayatına adapte etmeye gayret etmektedir.