Arif Gürdenli

“Danışmanlık hayatımın son yıllarında farkettim ki, tek bir gerçeklikle sorunlara etkin çözümler getirilemiyor çünkü her bireyin iş yaşamına kattığı anlam çoklu ve farklılaşan gerçekliği oluşturuyor.Kıdemli bir danışman olarak bakış açımı varsayılan doğrular ile sınırlandırmamalı,arayışımı ve öğrenmemi sürdürmeliyim. Management Centre Türkiye (MCT)’de varlık nedenim, bireylerin, ekiplerin ve organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak ve gelişimin devamlılığını sağlayacak beceriler ile sistemleri geliştirerek, kurumların İK alanındaki rekabet avantajını artırmaktır.”

Özgeçmiş

2003 yılından bu yana Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde danışman olarak projeler geliştiren, eğitimler tasarlayan Arif Gürdenli, American Management Association’dan Eğiticinin Eğitimi (Train the Trainer), Fasilitasyon Teknikleri (Facilitation Skills) ve Insights Sertifikasına sahiptir. Organizasyonlarda Koçluk, Danışmanlık ve Liderlik Masterı’nı (MCCLO) tamamlamıştır. 2011-1013 yılları arasında Management Centre Türkiye (MCT)’de yönetim ekibi içerisinde Yönetici Danışman sıfatı ile büyük müşteriler ile kritik projelerin yönetiminden  sorumlu olmuştur.Şu anda kıdemli danışman olarak projelerin tasarımında, geliştirilmesinde ve uygulamasında etkin rol almaktadır.

Eğitim ve danışmanlık verdiği kuruluşlar arasında Turkcell, Vodafone, Avea, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, TEB, ABank, Şişecam, Koç Holding, Sabancı Holding, Yıldız Holding, Eczacıbaşı Holding, Doğuş Holding, EnerjiSA, Tofaş, Borusan Otomotiv, Coca Cola, Boehringer Ingelheim, GSK, Abdi İbrahim, Allianz, JTI, Philip Morris, Imperial Tobacco, MEY İçki, İpragaz, Microsoft, HP, SAP, Avon bulunmaktadır.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arif Gürdenli iş hayatına henüz öğrenciyken yazılım geliştirerek başladı. 1992-2002 yılları arasında Cankurtaran Holding, Alarko Holding, Hewlett-Packard ve Novell’de farklı fonksiyonlarda ve yönetim kademelerinde görev aldı. 2013-2014 arasında global danışmanlık şirketlerinden Towers Watson’da Yetenek ve Ücret Yönetimi Direktörü olarak çalıştı.

Milli Olimpiyat Yelken Takımının üyesi olarak 1988 ve 1992 Olimpiyat Oyunlarında yarıştı ve birincilik elde etti. 2000 yılında Camel Trophy seçmelerini kazandı ve Tonga-Samoa Adalarındaki uluslararası yarışmada dünya 6.sı oldu. Halen aktif olarak yat yarışlarında mücadele etmektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Değişim Yönetimi
  • Yetenek Yönetimi
  • Strateji ve Vizyon Geliştirme
  • Yönetim Becerileri Geliştirme
  • Liderlik Gelişimi
  • Etkili Takım Oluşturma
  • Müzakere Becerileri
  • Yaşayarak Öğrenme

Bugünlerdeki ilgi alanları;

İlgi alanları arasında, Organizasyonel Gelişim, Yeteneğin kuruma cezbedilmesi, elde tutulması, bağlılığın artırılması ve Rekabet stratejileri ile yeteneğin ilişkilendirilmesi yer alıyor. Arif Gürdenli 2012 yılında MCT bünyesinde tamamladığı Masters in Coaching, Consulting and Organizations master programını benzer alanda tasarlanacak bir doktora çalışması ile geliştirerek deneyimlerini üniversite ortamında gençler ile de paylaşmayı hedefliyor.