Yeliz Bahadır

“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” demiş Konfüçyüs. İçimdeki öğrenme sevdası çok küçük yaşlardan başladı ve bütün yaşamımı şekillendirdi diyebilirim. Farklı sektörlerdeki İnsan Kaynakları alanındaki deneyimim sonrasında “işim gücüm sadece eğitim gelişim olsun” diyerek MCT’ye katıldım. Kişilerin ve  kurumların potansiyellerini açığa çıkarmak için tutkuyla çalışıyor, onların hayal ve fikir ortağı olmayı hedefliyorum.”

Özgeçmiş

Yeliz, 2009 yılı Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuş ve kariyerinin ilk 3 senesinde İlaç Sektörü’nde Boehringer Ingelheim ve AstraZeneca ilaç şirketlerinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev almıştır.

2012-2016 yılları arasında Borusan Holding bünyesinde Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim biriminde çalışan Yeliz, ardından Danone Türkiye’ye geçmiş ve Eğitim Gelişim Müdürü olarak akademi yapısının oluşumuna liderlik etmiştir.

Management Centre Türkiye (MCT)’ye Program Yöneticisi olarak katılmadan önce Dubai’de Canon Orta Doğu bölge ofisinde Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu İnsan Kaynakları İK İş Ortağı olarak çalışmıştır.

2014 yılında Co-Active koçluk ile tanışan Yeliz, sertifikasyon sürecini tamamlayarak ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) eğitimini almıştır.  Tutkulu bir koç olan Yeliz, bireylere koçluk yapmayı sürdürürken ICF ve HCN (Humanity Coaching Network) platformlarında gönüllü koçluk desteği de vermektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Koçluk
  • Mentorluk
  • Bireysel Gelişim Planı
  • Beceri Geliştirme
  • Kurumsal Akademi İnşası

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Varoluşçu Analiz Eğitimi ile felsefe ve psikoloji üzerine derinleşerek, koçluk yelpazesini genişletmek üzerine çalışıyor.