Ayçe Armağan Hamzaoğulları

“Bu işin en keyifli yanı bazen kişilerin de farkında olmadıkları güçlü yanlarını onlara göstermek, bazen de hayatlarını zorlaştıran ancak değişmesi / gelişmesi çok da zor olmayan yönlerini onlara gösterip gelişimlerine katkıda bulunmak. Kariyerimin başından bu yana insanlarla iletişimde bulunarak, bir ekibin parçası olmak, işimin en sevdiğim yönleri oldu. Danışman olarak bu fırsatı bolca yakalayıp bir yandan kendimi geliştirirken, bir yandan da kişilerin kendilerini tanımaları ve potansiyellerinin farkında olmaları için yanlarında olmaktan dolayı mutluyum.”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT)’de Danışman olarak görev alan Ayçe Armağan Hamzaoğulları finans sektöründe edindiği birikimi, Gelişim ve Değerlendirme Merkezi Uygulamaları konularındaki uzmanlığı ile birleştirerek, şirketlerin çalışanlarına kişisel farkındalık yaratmalarında, daha sonraki süreçte de elde edilen bulgular paralelinde oluşturulan eğitimler aracılığı ile gelişimlerine katkıda bulunmalarında yardımcı olmaktadır.

Ayçe Armağan Hamzaoğulları bireylerin kendilerini tanımaya çalışmaları aşamasında çeşitli araçlar kullanımı ile güçlü ve gelişmeye açık yönlerinin ortaya çıkmasını sağlamakta, geri bildirimler aracılığı ile kişisel farkındalık yaratarak gelişimlerine destek olmaya çalışmakta, bunu da bir plan çerçevesine oturtmaktadır.

Ayçe Armağan Hamzaoğulları, önde gelen okullardan birinden koçluk sertifika sürecinin ilk adımını tamamlamış olup, bu konudaki bilgi ve tecrübelerini geribildirim seansları ve sonrasında gelişim sürecinin takibi için katılımcılarla yaptığı birebir görüşmelerde kullanmaktadır. 3 senelik Gestalt Uygulayıcısı Eğitimi’ni ve Gestalt Practicum seanslarını tamamlamış olup. Gestalt Teori ve Practicum’a devam etmektedir.

Şimdiye kadar çalıştığı müşteri portföyünü ağırlıklı olarak ilaç, bankalar, sigorta şirketleri, finansal kurumlar, telekomünikasyon, perakende, yapı market, üretim, FMCG kurumları oluşturmaktadır. Sekiz senelik danışmanlık kariyerinde yaklaşık 2.500 kişinin değerlendirme sürecinde yer almıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuş, 1994 yılında aynı fakültenin İşletme Bölümü’nde Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yatırım ve Bireysel Bankacılık alanlarında çeşitli uzmanlıkları bulunmaktadır. Ayçe Hamzaoğulları, ayrıca uzun yıllar bankacılık sektöründe yöneticilik yapmış, fon ve portföy yönetiminin ardından, şube kuruluşu, satış ekibinin oluşturulması ve yönetiminde yer almıştır.

Uzmanlık Alanları

  • Etkin Ekip Yönetimi
  • Müzakere Teknikleri
  • Etkileme ve İkna Teknikleri
  • İletişim ve İlişki Yönetimi
  • Takım Etkililiği
  • Mentorluk
  • Koçluk
  • Gelişim ve Değerlendirme Merkezi Uygulamaları
  • Geribildirim Verme ve Teknikleri
  • Performans Görüşmeleri ve Hedef Verme Eğitimleri

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Gelişim ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları ile ekiplerin güçlü ve gelişmeye açık yönlerinin saptanarak, gelişim planlamalarına destek olmak, eğitimler ve sonrasında takip aşaması ile kişisel ve kurumsal performanslarını arttırmalarını sağlamak ilgi alanlarına girmektedir. Ayrıca, duygusal farkındalığı arttırıcı yönde en değerli araçlardan biri olması nedeni ile Transaksiyonel Analiz Yöntemleri üzerinde bilgi birikimini arttırmayı hedeflemektedir.